Geen producten (0)

Boodschappen doen met een budget

Boodschappen doen met een budget

Folders.

 

Op zondag komen de meeste folders binnen, deze spit ik allemaal door, maar ik doe wel bij maar één supermarkt mijn boodschappen. Meestal is dit de lokale Plus supermarkt. Dit is dan meestal ook de eerste folder die ik pak en van voor naar achter en van achter naar voren lees. De Plus geeft ook vaak bonnenboekjes waardoor je voordelig bijvoorbeeld wc-papier of wasmiddel in kan slaan. Aan de hand van de folder maak ik mijn weekmenu. Hoe ik dat doe vertel ik later. Nu staan de folders vaak vol met lokkertjes, vol met dure A-merken die dan ineens 'goedkoop' zijn. Let hier goed op of het ook daadwerkelijk zo is. Ben je niet goedkoper uit met een huismerk van hetzelfde product? Deze zijn over het algemeen net zo goed, of je nu naar de Plus, Albert Heijn of de Jumbo gaat. Ik deed hiervoor vaak boodschappen bij de Lidl en ben eigenlijk overgestapt naar de Plus omdat ik daar goedkoper uit ben met de huismerken. Deze zijn of net zo duur of zelfs goedkoper dan bij de Lidl of de Aldi. Terwijl de kwaliteit eigenlijk overal hetzelfde is. Vaak miste ik ook dingen bij de Lidl zoals gehaktkruiden of bouillonblokjes. (ik geloof dat ze deze nu wel verkopen, maar hang me er niet aan op) . Wees geen dief van je eigen portomonnee door de A-merken in de aanbieding te kopen. Je koopt al vaak toch even een extra blik knakworsten alleen omdat ze nu in de aanbieding zijn, Daarnaast heb je drie potten van het huismerk voor hetzelfde bedrag. Slim boodschappen doen is de letterlijke boodschap. Hoe? Dat ga ik jullie de komende tijd uit leggen. 

Budget.

 

Stel van te voren een budget in. Wij zijn bijvoorbeeld met 8 man in huis en wij redden het met €100,- per week. Sommige van jullie zullen misschien minder te besteden hebben (en misschien ook minder kinderen) heb je het gevoel dat je hier hulp bij nodig hebt, stuur me gerust een berichtje of laat een reactie achter. op mijn instagram of Facebook (Budgetboodschappen) Ik zal in het kort uit leggen hoe wij op €100,- per week zijn gekomen. 

Eerst hebben wij onze financiën op orde gebracht, wat komt erin , wat gaat eruit. Er komt bij ons gemiddeld rond de €3500,- binnen, hiervan gaat €1700,- naar de vaste lasten (hypotheek, auto, camping, verzekeringen, etc) Wij houden dus €1600,- over. Nu zou je zeggen, daar kun je lekker boodschappen van doen, wat loop je nu moeilijk te doen met een budget. Dat zal ik jullie vertellen. €1000,- van dat bedrag gaat naar spaarrekeningen, wij hebben een spaarrekening voor:

  • de auto (beurten, apk, etc)
  • het huis (onvoorziene uitgave als kapotte wasmachines etc,)
  • kleding (voor de kinderen voornamelijk)
  • School (onze oudste twee zitten op de middelbare school, die kosten lopen aardig op, dus wij verdelen dit over het jaar, elke maand een beetje)
  • uitgaven onverwacht (een tandartsrekening, rekening van de ortho, etc)
  • de camping (wij hebben een stacaravan, hier vertel ik in een andere blog nog over)
  • en dan last but not least onze bruiloft 

Dan is er ook nog 200 euro gereserveerd voor zakgeld en benzine(want die rijd nog steeds niet op lucht)

Zo houden wij dus €500,- over voor boodschappen. Een hele bewuste keuze., maar wij willen graag schuldenvrij leven, vandaar dat we ook een buffer opbouwen. Hoeveel je wil sparen is per persoon verschillend, misschien kun je niet eens sparen doordat het geld je zakken uit vliegt, of juist omdat je schulden hebt.Heb je schulden, schroom vooral niet om hulp te vragen bij de lokale voedselbank, hier hoef je je ook echt niet voor te schamen, iedereen heeft weleens een moeilijke tijd. Ik heb zelf na mijn scheiding hier ook mee te maken gehad. Je wordt vooral heel creatief met alles wat je krijgt..

Weekmenu.

Maak voor jezelf een weekmenu. Zo voorkom je impulsieve aankopen in de supermarkt. Je hebt nu je budget bepaald en je gaat er nu een sport van maken om zoveel mogelijk boodschappen te halen voor zo min mogelijk geld. WIj trekken er €100,- voor uit, maar meestal blijf ik ruim daaronder. 

Ik maak zelf een weekmenu met de producten die nu in het seizoen zijn. Dit kunnen spruitjes zijn(heb ik een heel lekker recept voor mocht je deze niet zo heel lekker vinden ) of bloemkool. Kijk goed naar de seizoensgroente en fruit. ZIjn ze nog te duur? Dan haal ik net zo lief een pot of uit de diepvries. Boontjes uit de diepvries zijn relatief veel goedkoper en je hebt twee keer zoveel. 

Voorbeeld van een weekmenu op basis van de aanbiedingen van deze week: 

  • maandag: Babi Ketjap. (ik had nog varkensfilet en babi ketjap mix liggen, hoefde dus alleen maar een paprika te halen en rijst) 
  • Dinsdag: Bloemkool met aardappelen en bal gehakt(was allemaal in de aanbieding, voor ons 8en was ik nog geen 7 euro kwijt aan dit gerecht)
  • Woensdag: Macaroni ( groente in de aanbieding voor €1,- en macaroni huismerk is 0,89 cent)
  • Donderdag: Sperziebonen, aardappeltjes met een speklap( aardappelen nu €1,- per zak van een kilo)
  • Vrijdag: hebben wij het meestal makkelijk, opa en oma passen die dag op de kids, dus wij eten daar een prakje mee.
  • Zaterdag: Is patatdag voor de kinderen of soep met stokbrood. Kosten nog geen €5,- 
  • Zondag: op zondag werk ik vaak dus dan kookt vriendlief meestal soep of maakt een ratjetoe van krieltjes (0,99 cent) Spekjes(€1,79) en wokgroente (€1,-) 

Nu heb ik vasstaan wat we nodig hebben aan avondeten, daarnaast kijk ik hoeveel brood we nodig hebben, meestal een brood per dag dus ben ik rond de €7,- aan brood kwijt per week. Het beleg daar bezuinig ik eigenlijk niet op want de kids hebben wel wat gezonds op hun brood mee naar school. Standaard is dit een kilo kaas per week( kost je €9,50, maar daar doe je wel een week mee in tegenstelling tot de losse plakjes die vaak rond de €3,- liggen voor 10 plakjes) de boterhammenworst vliegt er hier ook doorheen, €4,50 per week en bij de pubers in de Sandwichspread in trek (deze hebben ze ook in huismerk tegenwoordig, kosten rond de €1,29)

Daarnaast hebben we nog pauzehappen (liga's , mueslirepen, etc) rond de €4,- per week

Drinken voor de kids Siroop en appelsap zijn hier niet aan te slepen. Kosten inclusief frisdrank rond de €7,-.

We hebben ook nog drie huistijgers rondlopen, zak voer per week €3,- en kattengrit €3,44.

In het weekend lusten we ook nog weleens wat bij de film (nou ja, vriendlief en de kids vooral)dus hier trek ik ook budget voor uit van €10,-. 

Zo zit ik meestal rond de €85,- per week zodat ik nog ruimte heb voor iets extra's zoals een broodje knakworst in het weekend of ik zet dit apart tot ik weer wasmiddel nodig heb. Dan kan ik ineens veel inslaan, dit is ook niet overbodig met  6 kids. 

De beste tip die ik je kan geven: maak vooral een boodschappenlijstje!

 

Zet de prijzen (deze kun je ook online of in de folder vinden) erachter. Kijk eens verder dan de A-merken en je zult zien dat er ineens heel veel te halen valt binnen jouw persoonlijke budget.Tel je lijstje bij elkaar op en je ziet meteen of je binnen je budget blijft. Ben je binnen je budget gebleven, mooi! Dan kun je of jezelf eens verwennen met iets extra's of je zet het apart voor als je bijvoorbeeld een verjaardag hebt of wanneer je wasmiddel nodig hebt.

 

Je hebt nu je budget kunnen bepalen en wat tips gehad, ik hoop dat jullie hier iets aan hebben, heb je hulp nodig, vraag dit vooral, aan bekenden, familie, gemeente en voor de vragen over het doen van boodschappen kun je bij mij terecht. 

*dit is geen reclame voor de Plus, ik heb geen contract of enige associatie met welke supermarkt dan ook. Ik spreek hier puur uit mijn eigen ervaring. 

 

0 Reacties

Er is nog niet gereageerd

Reageer

Annuleren

Wij maken gebruik van cookies om onze website te verbeteren, om het verkeer op de website te analyseren, om de website naar behoren te laten werken en voor de koppeling met social media. Door op Ja te klikken, geef je toestemming voor het plaatsen van alle cookies zoals omschreven in onze privacy- en cookieverklaring.

 

Facebook Pinterest