Geen producten (0)

Recepten onder de €10,-

Recepten onder de €10,-

Recepten onder de €10,-

 

De hoeveelheden die ik gebruik zijn gebaseerd op mijn gezin van 8 man. Ben je met minder dan ben je of goedkoper uit of je kan er twee dagen van eten. Geen zin in twee dagen hetzelfde , dan kun je het altijd invriezen en bewaren voor als je een keer geen tijd hebt om te koken of een keer niet uitkomt met je budget.

Ik ben hier uitgegaan van mijn eigen budget per week. WIl je een persoonlijk weekschema, dit kan natuurlijk altijd. Het enige wat je hoeft te doen is mij een berichtje te sturen met je budget en wat je absoluut niet lust. 

Maandag Macaroni:

 

Wat heb je nodig:

1 pak macaroni (o,89 cent)

1  keer italiaanse macaroni groente (deze is normaal per 400 gram €1,35, vaak is deze in de aanbieding voor €1,-)

1 blikje tomatenpuree ( €0,51 cent) Je kan ook verse tomaten gebruiken , deze zijn €1,- per trosje. 

500 gram gehakt (deze is per kilo goedkoper, ik haal meestal een kilo voor €5,50 en deel deze in 2, de rest vries ik in. Ik reken deze dan ook voor de helft mee in het totaalbedrag, omdat ik de tweede helft gebruikt voor een andere dag.) 

 1 eetlepel italiaanse kruiden ( 1 keer een aanschaf van €1,79, maar hier doe je meerdere keren mee.)

zout en peper

naar wens geraspte kaas (€2,-)

Totaal  maaltijd €4,65

                           met Italiaanse kruiden (indien je deze niet in huis hebt) €6,44

                           met kaas erbij €6,65 of €8,44 (indien je de italiaanse kruiden niet hebt) 

Van deze hoeveelheid eten wij met zijn 8en en houden nog over. Ben je met zijn vieren dan kun je hier met gemak twee keer van eten.

Dinsdag Boontjes met een gehaktbal:

 

Je kunt kiezen uit verse of boontjes uit een potje of uit de vriezer. ZIjn de verse boontjes te duur? In het vriesschap zijn ze €1,35 voor 500 gram.

Ik heb dit keer verse boontjes omdat ze in de aanbieding waren.

600 gram boontjes €0,90 

Aardappelen 1 kilozak ( nu in de aanbieding voor €1,- . Dit is precies genoeg voor ons gezien, ben je met zijn 4en of minder dan eet je hier vaker van) 

Gehakt ( ik had nog de helft over van de macaroni , dus ik reken hier de helft voor €2,25)

Bretonse gehaktkruiden  €0,79

zout en nootmuskaat voor over de boontjes ( heb je geen nootmuskaat in huis, deze koop je voor €1,12 of  haal hele nootmuskaat, €1,45 voor 4 stuks, hier doe je wel heel lang mee, je raspt deze over de groente)

Totaal maaltijd: € 4,94 (inclusief nootmuskaat €6,06)

Woensdag Ratjetoe

In ratjetoe gaat van alles wat, voornamelijk restjes van de dagen ervoor.

Ik had nog boontjes over dus deze gaan erin

1 ui (netje voor €0,92)

2 paprika's €per stuk €0,89 cent, je bent goedkoper uit met een mix voor €1,35

krieltjes €1,-

spekjes  €2,24 (dit kan varkensvlees zijn of een andere vervanger hiervoor, lust of mag je dit niet dan kun je dit natuurlijk altijd weglaten)

zout, peper en eventueel wat kerriepoeder(mocht je dit in huis hebben en lekker vinden)

Totaal maaltijd: €5,51

Donderdag Stamppot rauwe andijvie

1  kilo aardappelen (nu in de aanbieding voor €1,-)

1 zak andijvie  €2,-(je kan ook een krop €1,29 nemen, maar ik vind dit persoonlijk makkelijker en sneller)

spekjes €2,24

rookworst  (eigen merk) €1,39

zout, peper, nootmuskaat

klontje boter voor de aardappelpuree.

Totaal maaltijd: €6,63 (8 personen)

Vrijdag Soep

soepgroente zak 400 gram €1,-

bouillonblokjes ( ik gebruik zelf riundvlees of groentebouillion , hangt van de soep af) €1,- van Maggi, hier heb je er 2 van nodig.

250 gram gehakt €1,89

vermicelli (0,98 Honig)

zout , witte peper (voor het gehakt)

Afbakstokbrood €0,49 per 2 broden

Totaal maaltijd: €5,36. Dit is een ruime pan soep en kun je meerdere dagen van eten. Vries het vooral in voor als je een keer makkelijk wilt eten.

Zaterdag Patatdag

 

Op zaterdag eten wij meestal patat, dit vinden de kids lekker en het is de enige dag in de week dat ze bij ons ongezond eten.

Patat zak 2500 gram €2,-

Snackjes kun je natuurlijk altijd zelf bepalen,

wij eten er meestal toch wat groente bij, dit kan  bijvoorbeeld een wokgroentemix €2,- zijn

en bijvoorbeeld een kipnuggets €2,- voor de kids of een kroketje €1,49 per 4 stuks.

Totaal zitten wij meestal rond de €6  tot maximaal 7 euro. 

Zondag nasi met saté

Rijst   €0,81

250 gram hamlappen €2,71(of kip  400 gram €4,35, is een stuk duurder)

nasigroente €1,35

nasikruiden €0,52

kroepoek €0.79

4 saté(zakjes per 3 stuks)  €0,63 per zakje, totaal €2,52

Totaal maaltijd : met hamlappen €8,70

                            met kipfilet €10,34 

Dit lijkt veel, maar ook hier eet je weer meerdere dagen van , en ik ga uit van 8 personen. je kan voor 4 personen de prijs van het vlees  en de saté halveren.

Ik doe zelf mijn boodschappen bij de Plus, een andere supermarkt kan natuurlijk ook, al schelen de huismerken niet veel van elkaar. 

Bekijk goed welke groente in de aanbieding zijn, is het geen seizoensgroente dan betaal je zoiezo al meer.  Kies er dan voor om het bijvoorbeeld uit de diepvries te kopen of uit een pot mocht je er echt trek in hebben. 

Totaal ben ik voor deze week €39,43 kwijt aan het avondeten. 

 

 

 

 

 

0 Reacties

Er is nog niet gereageerd

Reageer

Annuleren

Wij maken gebruik van cookies om onze website te verbeteren, om het verkeer op de website te analyseren, om de website naar behoren te laten werken en voor de koppeling met social media. Door op Ja te klikken, geef je toestemming voor het plaatsen van alle cookies zoals omschreven in onze privacy- en cookieverklaring.

 

Facebook Pinterest